آخرین مطالب
نوآوران بزرگ ایده‌های خود را از کجا می‌گیرند؟

نوآوران بزرگ ایده‌های خود را از کجا می‌گیرند؟

نوآوران بزرگ ایده‌های خود را از کجا می‌گیرند؟

نوآوران و مبتکران بزرگ با استفاده از مهارت‌های موجود، انتخاب مشکلات مهم یا موضوعاتی که تا به حال کمتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ترسیم قلمرو تازه تلاش می‌کنند جای درست و مناسبی برای حضور خود پیدا کنند. یافتن نقطۀ مناسب حاصل مجموعه‌ای از تصمیمات آگاهانه و ناخودآگاه است که ذهن‌های بزرگ هر روز می‌گیرند.

ویلیام جی. کایلین جونیور، برنده جایزه نوبل 2019 و استاد پزشکی سیدنی فاربر در دانشکده پزشکی هاروارد در یکی از مصاحبه‌های خود گفته است: «وقتی پسر جوانی بودم، پدرم دوست داشت ماهی بگیرد. و من آموختم که یکی از مهمترین تصمیمات یک ماهیگیر این است که کجا ماهیگیری کند. به همین ترتیب، وقتی دانشمند هستید، یکی از مهمترین تصمیماتی که می‌گیرید این است که می‌خواهید روی چه چیزی کار کنید.”

نوآوران بزرگ ایده‌های خود را از منابع و محیط‌های مختلف به دست می‌آورند:

مشکلات و نیازهای موجود: نوآوران برای پیدا کردن ایده‌های جدید، به دنبال حل مشکلات و نیازهای موجود در جامعه یا صنعت هستند. آن‌ها با بررسی مشکلات موجود و تحلیل نقاط ضعف و نیازهای بازار، می‌توانند به ایده‌هایی برای حل آن مشکلات برسند.

مشاهده و مشارکت: مشاهده و تجربه مستقیم از محیط و جامعه می‌تواند منبعی برای الهام‌بخشی به نوآوران باشد. افراد می‌توانند با حضور در محل‌های مختلف، شرکت در رویدادها، گفتگو با افراد و نقد و بررسی تجربیات دیگران، به ایده‌های جدید دست یابند.

تکنولوژی و پیشرفت‌های علمی: پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی در حوزه‌های مختلف نیز می‌توانند به عنوان منبع الهام برای نوآوری و ایده‌پردازی عمل کنند. مطالعه و آشنایی با تحقیقات و دستاوردهای دیگران در زمینه‌های مرتبط، می‌تواند موجب ایجاد ایده‌های جدید و پیشرو شود.

تعامل با افراد خلاق: تعامل با افراد دیگری که در زمینه‌های مختلف خلاقیت و نوآوری دارند، می‌تواند به منبعی ارزشمند برای الهام‌بخشی و ایده‌پردازی تبدیل شود. همکاری، شبکه‌سازی و بحث با افراد خلاق و مبتکر می‌تواند به شکل‌گیری ایده‌های جدید و بهبود فرایند ابتکارات کمک کند.

خلق و خویشاوندی: همینطور که نوآوران درگیر مشکلات و نیازهای موجود هستند، گاهی اوقات با خلق و خویشاوندی به ایده‌های خلاقانه و جدید دست یافتند. با استفاده از خلاقیت فردی و توانایی تفکر خارج از الگو، می‌توان به راهکارهای نوآورانه دست یافت.

در کل، نوآوران بزرگ از ترکیب مشاهده، تجربه، تحقیق و تعامل با افرادیگر، استفاده از تکنولوژی و پیشرفت‌های علمی، تعامل با افراد خلاق و خلق و خویشاوندی برای به دست آوردن ایده‌های خلاقانه و نوآورانه استفاده می‌کنند. همچنین، همیشه در حال کنش با محیط و جامعه هستند و به دنبال تشخیص فرصت‌ها و نیازهای جدید هستند که می‌توانند از طریق نوآوری و ایده‌پردازی آن‌ها را برطرف کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها